Hermed Resultater fra Klubmesterskaber 2020

B Række

Nr 1 - Bjarne Bonne
Nr 2 - Anders Høg
Nr 3 - Poul Johansen
Nr 4 - Henrik Spenner
Nr 5 - Aleksander Begun
Nr 6 - Henrik Bertelsen
--------------------------
C Række

Nr 1 - Martin Olsen
Nr 2 - Leon Thomsen
Nr 3 - Marcus Arrild
Nr 4 - Michael Jensen
Nr 5 - Kristian Busk
Nr 6 - Marjan Yousefi
Nr 7 - Jan Kingo
--------------------------
A række er udsat til December...

Hermed resultater fra dagens

AIF Stævne - 30 Dec - 2019

A Række

Nr 1 - Carsten Skov - Kbh

Nr 2 - Simon Baadsgaard - AIF

Nr 3 - Christian - Herlev

------------------------------

B Række

Nr 1 - Torben Stuhr - Helsingør

Nr 2 - Antonio - Fr.Berg

Nr 3 - Kim Lundstrøm - BSI

------------------------------

C Række

Nr 1 - Jesper Reerslev

Nr 2 - Rune Olsen - Kbh

Nr 3 - Marianne - Hvidovre

----------------------------------

Hermed pulje Resultater

A Række - P1

Nr 1 - Carsten - Kbh

Nr 2 - Jan L - Fr.berg

Nr 3 - Christian - Herlev

Nr 4 - Stefan - Fr.berg

Nr 5 - Ricky - AIF

------------------------------

A Række - Pulje 2

Nr 1 - Simon - AIF

Nr 2 - Torsten - Fr.berg

Nr 3 - Jose - Fr.berg

Nr 4 - Bent - Hvidovre

Nr 5 - Brian - Skensved

---------------------------

B Række - P1

Nr 1 - Per R - AIF

Nr 2 - Antonio - Fr.Berg

Nr 3 - Kim L - BSI

Nr 4 - Bjarne - Haslev

Nr 5 - Kim - Reerslev

Nr 6 - Peter - Mågevej

---------------------------

B række - P2

Nr 1 - Torben S - Helsingør

Nr 2 - Michael C - BSI

Nr 3 - Emil - Fr.berg

Nr 4 - Jens M - Kbh

Nr 5 - Michael - Furesø

--------------------------

B Række - P3

Nr 1 - Robin - Amager

Nr 2 - Steen - AIF

Nr 3 - Jan M - Herlev

Nr 4 - Claus T - BSI

Nr 5 - Lars G - Kbh

----------------------------

C Række - P1

Nr 1 - Rune - Kbh

Nr 2 - Jesper - Reerslev

Nr 3 - Hendrik - Roskilde

Nr 4 - Poul J - AIF

Nr 5 - Bettina - Helsingør

---------------------------

C Række - P2

Nr 1 - Ruth - Kbh

Nr 2 - Xiao - Fr.berg

Nr 3 - Marianne - Hvidovre

Nr 4 - Anton - Mågevej

Nr 5 - Marielle - Roskilde
---------------------------------------

AIF Julestævne - DEC 2018
 
A Række
Vinder Simon Baadsgaard - Tåstrup
Nr 2 - Niels Ulrik Eglund - Fr Berg 
B Finale - Svend Sørensen - Tåstrup
--------------------
Pulje 1
Nr 1 - Simon Baadsgaard - Tåstrup 
Nr 2 - Henrik Hansen - Helsingør
Nr 3 - Hans Schwaner - B 77 
Nr 4 - Steen Larsen - AIF
Nr 5 - Stefan Campagnolo - Fr.berg
-----------------------------
Pulje 2
Nr 1 - Mikki Mihaljevic - Tåstrup
Nr 2 - Yael - Helsingør 
Nr 3 - Torben Stuhr - Helsingør 
Nr 4 - Keld Ellehauge - Furesø
Nr 5 - Ricky Palm - AIF
--------------------------------- 
Pulje 3
Nr 1 - Niels Ulrik Eglund - Fr.berg
Nr 2 - Svend Sørensen - Tåstrup
Nr 3 - Eli Skop - Hakaoh
Nr 4 - Per Rødgaard - Karlslunde
Nr 5 - Per Rasmussen - Haslev 
----------------------------------- 
B Række
Vinder - Kim Madsen - Reerslev 
Nr 2 Peter Nielsen - Tåstrup
------------------------------- 
Pulje 1 
Nr 1 - Peter Nielsen - Tåstrup
Nr 2 - Thomas Petersen - Fr. berg 
Nr 3 - Lars Gunnersen - Kbh
Nr 4 - Michael Henriksen - Furesø
Nr 5 - Kim Bruun - Glostrup 
-------------------------------- 
Pulje 2
Nr 1 - Kim Madsen - Reerslev 
Nr 2 - Emil Frøsig - Fr . berg 
Nr 3 - Jesper Nielsen - Reerslev 
Nr 4 - Hendrik Larsen - Roskilde
Nr 5 - Victor Feldmann - Hakaoh
-----------------------------------
C Række
Nr 1 - Antonio Hernandez - Fr . Berg 
Nr 2 - Henrik Tuxen - Fr. berg
Nr 3 - Kasper Schultz - Fr.berg 
Nr 4 - Poul Johansen - AIF
Nr 5 - Ruth Hansen - Kbh 
Nr 6 - Marielle Nielsen - Roskilde
-----------------------------------------------

AIF stævne - DEC 2015 - Rating 1600 - 1900

Hermed resultater

Pulje A
1 – Christian – Herlev – 2 sejre
2 – Per Ras – B77 – 1 sejr
3 – Poul – AIF – 0 sejre
----------------------------------------
Pulje B
1 – Thomas – Glostrup – 3 sejre
2 – Kim L – BSI – 2 sejre
3 – Hans – B77 – 1 sejr
4 – Steen L – AIF – 0 sejre
—————————————— 
Pulje C
1 – Rene – B 77 – 2 sejre
2 – Bave – Herlev – 2 sejre
3 – Thomas – Kbh 1 Sejr
4 – Steen V – Glostrup – 1 sejr
————————————— 
Pulje D - 
1 – Michael – BSI – 2 sejre
2 – Kim B – Glostrup – 2 sejre
3 – Per – B77 – 1 sejr
4 – Gert – Kbh – 1 sejr
———————————————
Slutspil
Pulje 1
1 – Thomas – Glostrup – 3 sejre
2 – Rene – B 77 – 2 sejre
3 – Christian – Herlev – 1 sejr
4 – Michael – BSI – 0 sejre
————————————————— 
Pulje 2 
1 – Kim L – BSI – 3 sejre
2 – Per Ras – B77 – 2 sejre
3 – Kim – Glostrup – 1 sejr
4 – Bave – Herlev – 0 sejre
———————————————— 
Pulje 3
1 – Per Rød – B77 – 3 sejre
2 – Thomas L – Kbh – 2 sejre
3 – Poul – AIF – 1 sejr
4 – Hans – B77 – 0 sejre
———————————————— 
Pulje 4 
1 – Gert – Kbh – 1 sejr
2 – Steen V – Glostrup – 1 sejr
3 – Steen L – AIF – 1 sejr
-----------------------------------------------

AIF Stævne - DEC 2015
Rating 1400 - 1600

Hermed resultater

Pulje A

1 – Per Rødgaard – 5 sejre
2 – Peter – Tåstrup - 3 sejre
3 – Morten S – Sorø - 3 Sejre
4 – Henrik – Haslev – 3 sejre
5 – Svend H – AIF – 1 sejr
6 – Poul J – Slangerup – 0 sejre
———————————————— 
Per kan ikke gå videre p.g.a for høj rating

Pulje B

1 – Nikolai – Haslev – 4 Sejre
2 – Hendrik – Slangerup - 3 Sejre
3 – Steen L – Albertslund – 3 sejre
4 – Brian B – Tåstrup – 2 sejre
5 – Hans – Vallensbæk – 2 sejre
6 – Charlotte – Glostrup – 1 sejr
————————————————— 
Semi
Morten – Nikolai = Vinder Morten - Sorø
Peter – Hendrik = vinder Peter - Tåstrup
—————————————————
Finale 
Morten Sorø – Peter Tåstrup 3 – 1
——————————————————

AIF stævne - Oktober 2015

Hermed resultater

Pulje 1

1 - Per Rødgaard - AIF - 5 sejre
2 - Poul Johansen - AIF - 3 sejre
3 - Jens Munchow - Kbh - 3 sejre
4 - Hendrik Larsen - Slagerup - 3 sejre
5 - Hans Dall - Vallensbæk - 1 sejr
6 - Charlotte - Glostrup
--------------------------------------
Pulje 2

1 - Steen Larsen - AIF - 5 sejre
2 - Flemming Rasmussen - B 77 - 3 sejre
3 - Morten Sylvest - Sorø - 3 sejre
4 - Mehdi - AIF - 2 sejre
5 - Jens Ole - 2 sejre
6 - Jesper Nielsen - Reerslev - 0 sejre 
----------------------------------------
Finale - Per Rødgaard - Steen Larsen 3 - 0
3 plads - Flemming B 77 - Poul J - 3 - 1
----------------------------------------


 

AIF stævne - Lørdag den 28 febuar 2015

Resultater

Klasse 4A

1 - Per Rødgaard - AIF
2 - Kristoffer - Herlev
3 - Christian - Herlev
4 - Poul Johansen - AIF
----------------------------------
Klasse 4 B

1 - Bave - Herlev
2 - Kenneth - Tåstrup
3 - Jan C - Fr.Berg
4 - Brian - Tåstrup
----------------------------------
Klasse 5 A

1 - Svend Hansen - AIF
2 - Leon Thomsen - AIF
3 - Steen Larsen - AIF
4 - Michael Jensen - AIF
------------------------------------
Klasse 5 B

1 - Michael Halling - AIF
2 - Kristian Busk - AIF
3 - Mehdi - AIF
4 - Said - Herlev
-------------------------------------

Hermed resultater fra KM 2015

A Række
1 - Simon Baadsgaard
2 - Lars Rasmussen
3 - Jakob Herrestrup
4 - Mikki Mihaljevic
----------------------- 
B række
1 - Per Rødgaard
2 - Steen Larsen
3 - Jens Ole Eriksen
4 - Michael Jensen
--------------------------- 
C række
1 - Poul Johansen
2 - Kristian Busk 
3 - Leon Thomsen 
4 - Svend Hansen
---------------------------------

 
Bjarne B - Klubmester 2020 - B RækkeMartin O - Klubmester 2020 - C Række
Klik her for at uploade dit billede (kun JPG, GIF or PNG)
Lav din egen hjemmeside med mono.net